120_0001.htm121_0001.htm122_0001.htm100_0001.htm 110.1 Vijesti iz BiH MOSTAR, 24. 6. Situacija na deponiji Uborak se pogoršala, ponovo je aktiviran požar. Ovaj put prijeti kućama. Kako je rekao gradonačelnik Mostara Mario Kordić, naređena je evakuacija stanovništva. Kordić je naveo kako je požar podmetnut i da su zapaljene gume.  Ovdje ima i elemenata terorizma jer je proglašena vanredna situacija, a neko je podmetnuo požar , rekao je Kordić. Istakao je kako su kuće ugrožene, a da je dodatna opasnost to što se u blizini nalazi spremnik goriva. Evakuirano stanovništvo će biti smješteno u prihvatni centar Salakovac. Požar je aktivran ponovo jutros. Gusti dim se širi ponovo prema Mostaru.



prethodna    <<  1  >>    slijedeća